Aktualności

 „Z pamiętnika małego ogrodnika”

Mieliśmy przyjemność ufundowania nagród Laureatom konkursu organizowanego przez Urząd Miasta wspólnie z Arboretum Bramy Morawskiej i Raciborskim Centrum Recyklingu R3, które było głównym sponsorem nagród.

Celem konkursu było uświadomienie dzieci, że doskonały cykl przyrody działa w naturze; z roślin powstaje kompost, przydatny w uprawie roślin, a przy właściwej pielęgnacji rodzą się na nich owoce, które człowiek wykorzystuje by zdrowo żyć.

Już prawie miesiąc minął od uroczystego wręczenia nagród laureatom konkursu „Z pamiętnika małego ogrodnika” wspólnie z Witoldem Czuksanowem (znanym autorem programów telewizyjnych, takich jak Rok w ogrodzie) podczas Święta Dyni, nadszedł czas rozdania nagród. Przedszkole nr 16 (zdobywca II miejsca) i Przedszkole nr 15 (zdobywca III miejsca) wzięli udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez dietetyczkę – panią Magdalenę Kopel, które odbyły się 18 i 19.10.2023.

Podczas dwóch intensywnych dni przedszkolaki zaznajomiły się z nowymi smakami i dowiedziały czemu warto jeść warzywa. Na śniadanie dzieci przygotowały pyszne kanapki i dekoracje stołu w postaci myszek z jajek z marchewkowymi uszami, a na deser jogurtowe smakołyki .

Zdobywcy I miejsca, czyli dzieci z Przedszkola nr 23, w nagrodę wybrały się na wycieczkę do Kolejkowa w Gliwicach, gdzie spędziły przyjemny dzień obserwując życie codzienne w miniaturze. Ponadto wzięły udział w warsztatach, podczas których stworzyły modele kamienic i pociągów. Po intensywnym zwiedzaniu dzieci delektowały się smacznym obiadem w restauracji, w której pociągi rozwoziły posiłki. Zadowolone i pełne wrażeń wróciły po południu do domu.